Ruszaj w drogę na Powiśle! Zwiedzaj Malbork, Sztum, Kwidzyn

Zaplanuj tydzień w Malborku i na pomorskim Powiślu. Samochodem, pieszo i na rowerze odkrywaj powiślańskie tajemnice, rozkoszuj się cudownym krajobrazem Doliny Dolnej Wisły i zwiedzaj krzyżackie zamki. Skorzystaj z gotowych planów na 7 dni, które opracowaliśmy dla Ciebie w darmowym przewodniku „Ruszaj w drogę na Powiśle! Zwiedzaj Malbork, Sztum, Kwidzyn”.

http://m.82-200.pl/2022/06/orig/rwd0-8364.jpg
Drukowany przewodnik otrzymasz w informacji turystycznej w Malborku (ul. Kościuszki 54). A jeśli właśnie ruszasz w drogę, pobierz wersję elektroniczną PDF i wgraj przewodnik do swojego smartfona: POBIERZ

Zaplanuj wycieczkę do Malborka
Podążaj wrysowaną na mapie trasą, szukaj zamkowych maszkaronów i weź udział w kreatywnych warsztatach, które rozwiną Twoją wyobraźnię. Korzystając z przewodnika rozwiązuj zadania – zaprowadzą Cię one w unikatowe, często nieoczywiste miejsca. Szukaj malborskich monet i kolorowych herbów, przybij piątkę Rycerzowi Mariankowi i zrób sobie z nim pamiątkowe selfie, przejedź palcem po historycznej makiecie i przekonaj się, jak kiedyś wyglądało Stare Miasto. To świetny pomysł na turystyczną wycieczkę i genialna zabawa dla całej rodziny! Tak zwiedzisz Malbork i jego najciekawsze atrakcje.

Z darmowym przewodnikiem „Ruszaj w drogę na Powiśle! Zwiedzaj Malbork, Sztum, Kwidzyn”:
- SPRAWDZISZ, co kryje się pod podłogą na malborskim zamku, i przeniesiesz się z rodziną w czasy Krzyżaków;
- ZNAJDZIESZ multimedialne ekrany ukryte przy średniowiecznych murach i dowiesz się, jak kiedyś wyglądał Malbork;
- POPŁYNIESZ łodzią po Nogacie i zrobisz wyjątkowe zdjęcie zamku;
- WEJDZIESZ do dawnego zbiornika na wodę w dawnej wieży ciśnień i spojrzysz z góry na Malbork, Żuławy i Powiśle;
- ODKRYJESZ stare schrony i stanowiska artyleryjskie ukryte w lesie i dowiesz się, dlaczego powstała Twierdza Malbork.

Z mapami, linkami, adresami i praktycznymi wskazówkami z przewodnika zaplanowanie udanych dni w Malborku jest bajecznie proste: POBIERZ
http://m.82-200.pl/2022/06/orig/rwd-8363.jpg

Najbliższy urlop i wakacje zaplanuj na Powiślu
Zwiedzaj zabytkowe miasta, odpoczywaj w lesie i nad jeziorami, i ciesz oczy przestrzenią powiślańskich pól, które od wieków wpisują się w pejzaż pradoliny Wisły. Zatrzymuj się często po drodze, wspinaj się na wały wiślane, odwiedzaj zabytkowe kościoły i odpoczywaj przy tężniach solankowych. Malbork i Powiśle to raj dla tych, którzy uwielbiają odkrywać tajemnice i poznawać nowe miejsca - nie spiesząc się i dobrze się przy tym bawiąc.

Z darmowym przewodnikiem „Ruszaj w drogę na Powiśle! Zwiedzaj Malbork, Sztum, Kwidzyn” przez 7 dni:
- ZWIEDZISZ zamek w Malborku, spojrzysz na miasto z góry i z poziomu wody;
- DOWIESZ SIĘ, dlaczego powstał zamek w Sztumie, i odpoczniesz na miejskiej plaży;
- WEJDZIESZ do ogromnej katedry połączonej z zamkiem i poznasz atrakcje Kwidzyna;
- ODKRYJESZ uroki Powiśla na rowerowych wycieczkach wokół Malborka, Sztumu i Kwidzyna;
- RUSZYSZ W DROGĘ samochodem przez najpiękniejsze miejsca w Dolinie Dolnej Wisły.

7 cudownych dni wypełnią Ci aktywne i kulturowe wycieczki, wypełnianie zadań i poszukiwanie regionalnych ciekawostek. Ten tydzień sprawi, że zapragniesz wracać na Powiśle.

To wycieczki dopasowane do Ciebie
Wszystkie wycieczki w przewodniku „Ruszaj w drogę na Powiśle! Zwiedzaj Malbork, Sztum, Kwidzyn” ułożyli dla Ciebie zawodowi turyści — Kasia i Maciej Marczewscy z bloga ruszajwdroge.pl. Autorzy wielokrotnie odwiedzili i sprawdzili wszystkie opisane miejsca, przygotowali praktyczne mapy z trasami spacerów i ułożyli zadania, które bez trudu rozwiążesz w trakcie podróży. Regionalne ciekawostki i aż 166 kolorowych zdjęć sprawią, że zapragniesz wyruszyć w drogę na Powiśle.

Sprawdź, jakie jeszcze historie i ciekawostki odkryli w Malborku autorzy tego przewodnika. Kogo zobaczysz na Baszcie Maślankowej? Skąd wzięła się nazwa Szkoły Łacińskiej? Co było kiedyś w Bramie Mariackiej? I dlaczego dworzec w Malborku jest taki wyjątkowy? Odkryj 29 atrakcji turystycznych i ciekawych miejsc w Malborku, i obejrzyj więcej pięknych, kolorowych zdjęć. Sprawdź:

29 miejsc i atrakcji, które warto zobaczyć w Malborku


Zwiedzaj Malbork, Powiśle i Żuławy
Kup ważny aż 14 dni 1 bilet na 3 zamki i zostań w regionie nawet na 2 tygodnie. Zwiedzisz gotyckie zamki w Malborku, Sztumie i Kwidzynie, w 7 dni odkryjesz Powiśle, a przez kolejne 7 poznasz Żuławy. Skorzystaj z 7 tras pieszych, samochodowych i rowerowych wycieczek, które opracowaliśmy dla Ciebie w darmowym przewodniku po Malborku i Żuławach:
Zobacz przewodnik „Ruszaj w drogę na Malbork i Żuławy”


Przewodnik dostaniesz za darmo w:
Informacja Turystyczna w Malborku
Ul. Kościuszki 54
Tel. 55 647 47 47

Wydawca przewodnika:
Fundacja Ruszaj w Drogę!
Ul. Zielone Wzgórze 25
83-330 Pępowo
www.ruszajwdroge.pl

Konsultacja merytoryczna przewodnika:
Bogdan Mąder
Oddział Przewodnicki PTTK im. Stefana Dubyny w Malborku
Ul. Starościńska 4
82-200 Malbork

Wsparcie promocyjne Pomorskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej
Przewodnik "Ruszaj w drogę na Powiśle! Zwiedzaj Malbork, Sztum, Kwidzyn” doceniła Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna przyznając nagrodę w konkursie na wsparcie najlepszych działań promocyjnych pomorskich regionów. Dzięki dofinansowaniu powstaną podcasty, artykuły w Internecie, regionalnej prasie i mediach społecznościowych, a także odbędą się spotkania z autorami przewodnika. W efekcie więcej turystów dowie się o turystycznej ofercie Malborka, Powiśla i Doliny Dolnej Wisły.

Drukuj