PRACOWNIA CERAMICZNA "CERAMIKA MALBORSKA"

Pracownia znajduje się w śródmieściu Malborka. Jej właścicielka jest z wykształcenia geografką, ceramiczką i muzealniczką. Jest także dwukrotną „Mistrzynią Tradycji”, stypendystką Ministra Kultury i dziedzictwa Narodowego, Marszałka Województwa Pomorskiego i Ambasadorka Kultury Pomorza. Artystka od kilku lat regularnie wyjeżdża do Holandii na indywidualne warsztaty, podczas których zgłębia wiedzę na temat dawnych technik produkcji fliz i fajansu holenderskiego. W 2018 roku uczestniczyła w międzynarodowym projekcie realizowanym przez The Koninklijke Porceleyne Fles – Royal Delft, najstarszą i nadal działającą manufakturę fajansu w Holandii. Jest autorką jednej z 365 fliz namalowanych z okazji 365 rocznicy istnienia manufaktury. Fliza ta, przedstawiająca żuławską wierzbę, jest częścią wieloflizowego panelu rocznicowego, prezentowanego we wnętrzu fabryki w Delft. Pasja i nieustanna nauka, to gwarancja arcyciekawych spotkań z ceramiczną sztuką i najwyższej jakości prowadzonych zajęć.

Malborska pracownia to jedyne miejsce na Żuławach, gdzie można od A do Z poznać historię flizowych związków naszego pięknego regionu z Niderlandami a także samodzielnie wykonać od podstaw własny ceramiczny kafel, malowany tlenkiem kobaltu. Dokładnie tak samo jak 300 lat temu w małych holenderskich manufakturach. Można też zmierzyć się z malowaniem naczyń ceramicznych, które po warsztatach stają się oczywiście własnością uczestników.

Warsztaty mogą być realizowane w małych kilkuosobowych grupach lub dla wycieczek szkolnych i turystycznych. Równie mile widziani są turyści indywidualni, którzy w zaciszu pracowni mogą cieszyć się żuławską gościnnością.

Zajęcia mogą być również prowadzone w języku angielskim.

Na zajęcia trzeba umówić się z wyprzedzeniem.

Pracownia Ceramiczna "Ceramika Malborska"
Beata Grudziecka
ul. Mickiewicza 26 (wejście od tyłu budynku, parter od strony parkingu)
82-200 Malbork
ceramikamalborska@gmail.com
tel. 510 916 775
ceramikamalborska.pl

Drukuj